Cunda Adası Gezilecek Yerler

Ayvalık Ege’deki tatil bölgeleri içinde bir seçim meydana getirmeye çalışırken Cunda mı, Bozcaada mı, Bodrum mu, Alaçatı mı diye düşürken bu yazımıza denk geldiyseniz size koca bir HOOOP! çekiyoruz. Estafurullah efendim, hepsi bir kefeye konur mu hiç? Evet, hepsi Egeli, ama hepsi birbirinden de bir o denli farklı ki… Avarel ve Joe benzer biçimde aynı aileden gelen bambaşka karakterler.

Alaçatı şöyle, Bodrum şöyle, Bozcaada böyle diye tek tek anlatmak isterdik fakat malumunuz bu yazımızın as solisti Cunda Adası. Cunda’yı en iyi ifade eden şey de bizce aheste bir keyif yeri.

Cunda adasında gezilecek yerlerden

Balıkesir‘in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası gezilecek bölgeler bakımından ülkemizin en dikkat çekici adalarından biri. Adanın bugünkü adı Alibey Adası olsa da daha çok Cunda Adası olarak biliniyor.

Burası adını, Kurtuluş Savaşı esnasında padişahın “Yunanlılara teslim olun” emrine uymayarak silahlı mücadeleye başlayan ilk birliğin kumandalı Yarbay Ali Çetinkaya‘dan alıyor.

Ayvalık çevresinde yer edinen 22 adadan yerleşimin olduğu tek yer olan Cunda hem de ülkemizin Ege’de yer alan en büyük 4. Adası.

Cunda Adası, haiz olduğu naturel güzellikleri kadar sahip olduğu gezinsel olanaklar ile de Ege’nin en hareketli ve güzel yerlerinden. Bağlı olduğu Ayvalık‘tan daha da dikkat çeken bir yer.

Eskiden kalma kilise ve manastırları, dar taş sokaklar arasında kalan tarihi evleri, plajları ve birbirinden ünlü restoranları ile Cunda son senelerın en popüler seyahat noktalarından.

Ayvalık Otelleri hakkında 57 makale
Ayvalık Otelleri, Ayvalık Ucuz Otelleri, Ayvalık Apart Otelleri, Ayvalık Pansiyon Otelleri, Ayvalık Uygun Oteller.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*